Sorunlar ve Cevapları

Bilgisayar veya İnternet Hakkında Sorunlar (2)

Windows 10 geç açılıyor ne yapabilirim?

Bu sorunu özellikle yükseltme işlemiyle Windows 10’a sahip olan kullanıcılar dile getiriyor.Yükseltme işleminde harddiskde boşluklar oluşuyor.Bunu gidermek için diski birleştirmemiz(defrag) veya bilgisayarımızı formatlayıp yeniden Windows 10 kurmamız gerekiyor.Bunun için Windows’un stok programı var ama onu önermiyoruz.Birçok ücretsiz uygulama var.Bizim önerdiğimiz Auslogics’in Disk Defrag adlı programı.Buradan ücretsiz şekilde ulaşabilirsiniz.

Chrome “Shockwave Flash Has Crashed” Sorunu Nasıl Çözülür?

  1. Google Chrome adres çubuğuna chrome://plugins/ yazın.
  2. Karşınıza gelen sayfada “Flash” başlığı altında 2 tane Flash Player Eklentisi vardır.(Chrome’da Flash Player zaten yerleşik bulunuyor.)
  3. Bunlardan birini devre dışı bırakın.
  4. Sonra Google Chrome’u baştan başlatın.

 

Not:Eğer Eklenti sayfanızda 2 tane Flash Player eklentisi yoksa sizin sorununuz farklı.Bunun için biraz daha net bir çözüm bulunca  bu sayfaya yazıcağız.

Akıllı Telefon veya Tablet Hakkında Sorunlar (2)

Mobil veriden DNS rootsuz nasıl değiştirebilirim?

Maalesef rootsuz mobil veri ile DNS değiştirmek için bir çözüm bulamadık.Ama alternatif  bulduk.Proxyler ve VPN Servislerini kullanabilirsiniz.Bizim tercihimiz:Opera Sunucuları
“Opera Mini” adlı ücretsiz uygulamada bulunan Opera Turbo sayesinde Opera’nın sunucularından yararlanarak webde gezindiğimiz için bir nevi proxy işi görüyor.

  1. Opera Mini uygulamasını indir.(  Google Play Store veya Appstore’dan indirebileceğiniz gibi kendi  sitesinden de indirebilirsiniz.)
  2. Uygulamayı açın ve adres çubuğundan veya hızlı erişim panelinden istediğiniz siteye girin.

Not:Opera Browser Beta uygulamasını da tavsiye ediyoruz.

iPad’e Film Yükleme

iPad’e iTunes üzerinden doğrudan filmleri aktardıktan sonra iPad’de Infuse adlı uygulamayla çalıştırabilirsiniz.Ayrıca internet üzerinden altyazı bulabilme özelliği var.Infuse adlı uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

İpuçları (1)

iPad’e Film Yükleme

iPad’e iTunes üzerinden doğrudan filmleri aktardıktan sonra iPad’de Infuse adlı uygulamayla çalıştırabilirsiniz.Ayrıca internet üzerinden altyazı bulabilme özelliği var.Infuse adlı uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Uydu veya Televizyon Hakkında Sorunlar (1)

Türksat 4A Uydusu İçin Uydu Alıcılarının Ayarlanması

11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılması gerekmektedir.

Sen de karşılaştığın sorunu ve bulduğun çözümü gönderebilirsin!

Adın:

E-mail adresin:

Karşılaştığın Sorun:

Bulduğun Çözüm:

captcha

Üstteki resimde gördüklerin: